Hakkımızda

Dünyada değişen ve ilerleyen fosil, yakıt dışı alternatif enerji üretme türlerinin kullanılma çalışmaları
hızla devam etmektedir. Buna bağlı olarak araç motor teknolojileri de değişim göstermektedir. Araç
motorlarında kullanılan alternatif enerji kaynağından bir tanesi elektriktir. Motorin, benzin gibi fosil
yakıt kullanan içten yanmalı araç motorlarına, hidrojen ve elektrik motorlar da katılmıştır. Yeni araç
motorları, hidrojen ve elektrik veya bir tek elektrikli olarak üretilmektedir. Elektrik motorlu araçların
üretimi hızlanmış ve yayılması her geçen gün, sayısını katlayarak artmaktadır.

Türkiye’nin, yeni başlamış ve hızlı ilerleyecek bu teknoloji değişimi içerisinde yerini alması için gün bugündür. Türkiye için bu değişim önemli bir fırsattır. Fosil yakıt çağı başlangıcı döneminde fosil yakıt motor üretim teknolojisini kaçıran ülkemiz, yeni enerji türü motorların üretimine ve bu motorların arabalarda kullanılmasına henüz hareketlenen bu çağın başında geliştirici, üretici ve kendi yönünü belirleyici duruma gelmelidir.

Sharz.net misyonu, üretim ve kullanımı hızla artan elektrikli motorlu araçların ülkemizde de kullanılmasını desteklemek üzere altyapı sağlayan bir platform olmaktır.

Sharz.net vizyonu elektrikli araç kullanıcılarının Türkiye’nin her yerine, yolda kalma endişesi olmadan rahat seyahat etmelerini sağlamak ve bu kapsamda Türkiye’nin en yaygın araç şarj istasyon platform sağlayıcısı olmaktır. Sharz.net elektrikli araç kullanma niyeti olan ve kullanan sürücüler, araç üreticileri, altyapı tedarikçileri ve kamu kanun koyucular arasında bir harmoni sağlayarak, bu grupların aynı yönde ilerlemeleri ve çağın gelişmelerinin önünde gitmeleri sağlamak için çalışmaktadır